Telefonum dinleniyor mu ? Oku,öğren

Telefonum dinleniyor mu ? gibi bir saçmalık ortada dolaşıyor ve sürekli gündemde.Özel Hayatımıza müdahale oluyor Kardeşim diye bağrışmalar falan.Teknoloji Çağ’ında kişinin dinlenmediğini düşünmek kadar saçma başka şey yoktur zannımca.Zira sadece Telefonunuz dinlense yine iyi,şuan tüm hayatınız takip ve mercek altında.Fakat ortada şöyle bir durum var.Bu tarz söylemlere daha baştan Komplo Teorisi yahu diye çıkışan bir kesim olduğu gibi birde bunca insanı tek tek nasıl dinleyecekler yahu diye farklı bir yaklaşımda mevcut.
Evet İzleniyorsunuz ! Evet Dinleniyorsunuz ! Evet Takip ediliyorsunuz !
Burada üstünde durmamız gereken husus şudur.siz nelerle meşgulsünüz ? Takip etmeye değer işler yapıyormusunuz ? Kısaca sistem için zararlı birimisiniz ? Temel çıkış noktamız işte bu.Eğerki sistem ve işleyişi ile ilgili bilgi sahibi biriyseniz,çevrenizi sistem hakkında uyarıyorsanız,kesinlikle takip altındasınız bunu baştan belirtelim.Keza Yasadışı faaliyetlerle meşgulseniz (Kanuna aykırı ağır suçlar) sizde kesinlikle takip altındasınız.Yok sıradan bir birey ve günlük yapması gereken işleri yapıp standartların dışına çıkmayan düzenli bir Robot iseniz Sistem sizinle asla meşgul değildir.
İsterseniz olaya genel çerçevede bir bakalım dinleme ve takibat nasıl yapılıyor ?
Eskiden Teknolojik imkanların yeterli olmaması yüzünden İstihbaratçılar genel olarak direk kişinin telefonunu dinlemeye alır aynı zamanda da civarda soruşturma yürütür,birebir ilişkide olduğu kişilerden çaktırmadan bilgi almaya çalışırdı fakat günümüzde Teknoloji o kadar gelişti ki artık Filtreleme sistemi ile kısa sürede takip edilmesi gerekli kişilerin listesi ortaya çıkarılabiliyor.
Önce Suç Teşkil edecek ve Kanuna aykırı bir iş yapılması için gerekli olan kelimeler tespit ediliyor ki bu uzun süre önce tanımlanmış ve her geçen gün daha da gelişen bir sözlük gibi belirleniyor.Örnek verecek olursak : Bomba,düzenek,Molotof,sald​ırı,plan,ekip,suikast vb. örnekler çok fazla bir programa ekleniyor.Sonra siz Telefonda konuşurken bu kelimeleri kullandığınızda ve bu kelimeleri tehlike arz edecek bir oranda konuşmanıza yansıttığınızda takibin ilk aşaması başlıyor.Dikkat ediniz karşınızda sizi dinleyen sadece bir bilgisayar programı var.Sonrakinde 2. Aşama 3. Aşama ve bu etkinlik kara listeye alınmanızla devam ediyor sonra ise bizzat kişisel olarak dinleniyorsunuz.Toplumda herkesin dinleniyor muyum kaygısı taşıması bana göre tamamen bilgisizlikten ve Cehaletten kaynaklanıyor.İstihbarat Servislerinin Ayşe Teyzenin telefonda verdiği Pasta tarifiyle yada Mehmet Amca’nın Telefonda yaptığı futbol muhabbetiyle ne ilgisi olabilir soruyorum size ?
Ve tüm bu anlattığımız şu gelişen Teknoloji içerisinde sadece Telefon yoluyla sizin takip edilmenizin bile ne denli kolay olduğunu gözler önüne sermekte.Hele ki konuşmayı seven ve elinden telefonu düşürmeyen bir millet olduğumuzu da işin içine katarsak durum daha vahim.Neden Vahim ?
Yukarıda anlattıklarımız aslında tüm vatandaşlarımızın iyiliği ve menfaatine kullanıldığında hiçbir sıkıntı yaşanmayacak ve çok güzel sonuçlar doğuracak gelişmeler.Fakat işin içinde İnsan unsuru olduğunda her şey tersyüz olabilir.
Bana sürekli şu tarz sorular da geliyor : “ Masonlar ve Gizli Tarikatlar kötü diyorsunuz fakat adamların yaptığı tüm çalışmalar İnsanlık için faydalı buna ne diyorsunuz ?
Cevabım hep şu yönde oluyor ,Strateji olarak iki yönlü bir faaliyet yürütüyorlar.Yani planlarının temelinde olan şu : “ Öyle bir gelişme olacak ki,İnsanlar bunun kendi menfaatlerine olduğunu düşünecek fakat arka planda biz bu durumdan kendi lehimize faydalanacağız.” İşin temeli budur.İnsanlık için faydalı görünen buluşlar fakat tersine kullanıldığında İnsanlık için zararlı olan gelişmeler.Tıpkı Harut ve Marut ‘un öğrettiği ilmin kötü yönde kullanılması gibi.Bu tarz durum ve gelişmeler bize gösteriyor ki Harut ve Marut İnsanlara bir ilimöğrettiler fakat bu diğer pek çok ilimde olduğu gibi kötü yönde de kullanılabilecek bir ilimdi ve İnsanların bir kısmı bunu kötü yönde kullandılar.
Tüm bu anlattıklarımızın sonunda varacağımız sonuç şudur.Günümüzde Telefonlar Kelime Filtreleme sistemi ile takip edilmektedir.Yani herkesin konuşmaları dinlenmektedir.Ve bugün Resmi anlamda konuşmaların kayıt altına alındığı da görüşme yapmadan evvel sizlere bildirilmektedir.Verilerin​ kayıt altına alınması , saklanması artık o kadar da zor değildir.Ve bu sadece Kamu Kurumları ve Şirketler bazında değil bizzat çevrenizle ve akrabanızla yaptığınız görüşmeler içinde geçerlidir.Gerek Cep Telefonu gerekse Ev Telefonu ile geçmişte yaptığınız görüşmeler gerekli görüldüğü takdirde kayıtlardan çıkarılabilmekte hatta yazıya dökülebilmektedir.
Gelelim ne şekilde kötü yönde kullanılabileceğine…
İşin içine İnsan Faktörü girdiğinde kişilere ait özel bilgiler de kötü niyetli kişilerce farklı maksatlarla kullanılabilmektedir.Kişis​el bazda bu en basit olarak (ki basit bir şey değildir) Şantaj maksadıyla kullanılabilir.Yine Devlete ait Kurumlardaki bilgiler de farklı ülkelerin İstihbaratçılarına servis edilebilir.Mühim Bilgilerin çalınması,atılması planlanan adımların önceden tespit edilip ona uygun önlemlerin alınması vb. bu örnekleri fazlaca çoğaltmak mümkün.Ve tüm bu anlattıklarımız işin sadece basit anlamda Telefon Dinlemesi ile yapılabilecek olanlar kısmıyla alakalı.
Günümüzde İnternet vasıtasıyla İnsanların iletişimde kalması maksadıyla kurulduğu belirtilen Sosyal ağlar (Facebook, Twitter bunların en bilinen örnekleri ve neredeyse Dünyada kullanmayan kişi sayısı çok az bir oran teşkil etmekte),Kamera tipi görüntüleme ve görüntü kaydetme Cihazlarıyla yapılabilen teknik takip yada gizli takipler, Trafiğin işleyişi ve Asayiş için kurulmuş olan Mobese tarzı Sistemler İnsana ait Özel Yaşam Kavramını tamamen yerle bir etmiştir.Bunlara daha sonra farklı başlıklarda değineceğiz.
Bu anlattıklarım çok uçuk şeyler gibi gelebilir pek çok kişiye fakat bu konuda Film izlemeyi seven bir Millet olduğumuz için bir Film tavsiyesinde bulunmak istiyorum.Bu Filmi izlediğinizde aslında aradan yıllar geçmesine rağmen yıllar önce bize günümüzdeki teknoloji ve teknik takibin ne dereceye geleceği ve ne denli etkili olacağı konusunda ipuçları vereceğini sizlerinde göreceğinizi umuyorum.
Filmin Orijinal ismi : Enemy Of The State – Devlet Düşmanı.1998 Yılında Vizyona girmiş bir Film.13 yıl önce Beyaz Perdede gösterilen bu filmi izlediğinizde bahsettiğimşeylerin çokta uçuk şeyler olmadığını ve günümüzde daha derin bir takibin yapılabilir olduğunu sizlerde göreceksiniz.

9 Comments

 • Cevapla Eylül 7, 2011

  Süper Enes

  Çok bilinçlendirici olmuş, teşekkür ederim abi.

  • Cevapla Eylül 8, 2011

   Omer Osmanli

   tüm yorumların için teşekkürler Enes kardeşim sağolasın.

 • Cevapla Kasım 6, 2011

  ALPARSLAN TUĞRUL

  S.A KARDEŞ SEN BU BİLGİLERİNİ NEDEN KİTAPLAŞTIRMIYORSUN.SANAL KİTLE DIŞINDA BİRDE OKUR KİTLESİNE AÇILSAN NE İYİ OLUR.

  • Cevapla Kasım 10, 2011

   Omer Osmanli

   Aleykümselam Alparslan.Bilgilerimizi şua için İlk Tohum Dergisinde yazıyorum.Ve bir kitap çalışmam var İnşallah son aşamaya geldi.Burada çok farklı konulara değinsekte kitap Gizli Tarikatler ile ilgili olacak.Devamı da olacak İnşallah fakat biraz zaman ve imkan gerekli.

 • Cevapla Kasım 11, 2011

  Sema aras

  S.A kitabınızı sabırsızlıkla bekliyorum bilgilerinize güveniyor ve takip ediyorum. Gizli tarikatler kitabı haricinde diğer bilgilerinizide kitaplaştırırsanız çok memnun oluruz. Rabbim yardımcınız olsun yolunuz açık olsun. Bekliyoruz ..

  • Cevapla Kasım 12, 2011

   Omer Osmanli

   Aleykümselam.İnşallah kardeşim ilginiz için teşekkürler.

 • Cevapla Aralık 15, 2011

  umit

  Selamün Aleyküm Ömer bey
  Siteye dün gece girdim şu an saat 06:10 ve ben hala çıkamadım bu esnada bi arkadaşıma bu adamın yaptığı cihad dedim evet gazan mübarek olsun Allah kalemine, ağzına zeval vermesin

  Selametle

 • Cevapla Ocak 2, 2012

  fedaye

  Sakın ola birilerinin seni övmesine aldanmayasın, övmek bir kötülüktür insanı “NASIL OLSA DOĞRUYU YAPIYORUM Kİ BENİ ÖVÜYORLAR” gibi artık adamakıllı kafasını kullanıp düşünmesini engelleyecek bi pozisyona getirir. Dikkat edesin bu mevzuya insanlara bakıp kendini yüceltme çünkü etrafında seni yüceleştirecek derecede kıyas edebileceğin insan sayısı çok azaldı maalesef,yazılarının bir çoğunu okudum hayati şeylere değinmişsin sağolasın.Allah hayırlısı ile devamını getirmeni nasib etsin

 • Cevapla Ocak 26, 2012

  stealth

  danıştay saldırısı sonrası oyaka bağlı güvenlik kamerasının israilden uzanan parmakla silinmesi örnek verilebilir karıştırıp sonra delilleri yok ediyorlar.birde kaset montaj olayları var bunlar insanların zaaflarından ve teknoloji aracılığla olan gündeme oluyo faili meçhul oluyo bilmem ne ülke karışıyo bu ve buna benzer olaylarla teknojinin iyi kullanılabildiği gibi kötü yöndede kullanılması tamamen niyete bakar ..selametle

Leave a Reply