Hz. Süleyman ve Hüdhüd’ün farklı bir hikayesi

Kuşların gagalarıyla taşıdığı kilim üzerinde gökyüzünde seyrederken alemi,esen rüzgar uzun saçlarını dalgalandırıyordu.Gökyüzün​ den olanı biteni seyredebilmek,gideceği mesafeyi kısa sürede katedebilmek şüphesiz Rabbinin kendisine bahşettiği bir Lütuf ve İhsan’dı.Olup biten sadece bununla da sınırlı değildi.Kendisine güneş’in yakıcı ışınları tesir etmesin diye hemen üzerinde aralarında boşluk bırakmadan uçan bir Kuş sürüsü daha vardı.Kendisini gölgeliyor ve muntazam bir nizam içinde kanat çırpıyorlardı.
O esnada yanağında hafiften bir yanma zuhur edince başını hafifçe yukarı doğru kaldırdı.Evet tahmin ettiği gibi o düzen içinde meydana gelen en ufak boşluk hemen kendini belli ediyordu.Orada olması gereken Hüdhüd kuşu yerinde değildi.
Hz. süleyman bu duruma sinirlendi ve Kuşların lideri tayin ettiği akbaba’ya durumu sordu.Hüdhüd kuşu nerede ?
Akbaba cevap verdi : Efendim Vakit çıkmadan abdest alabilmeniz için su aramaya gitmişti ama geri dönmedi,şimdiye kadar dönmesi gerekirdi.
Bunun üzerine Hz. Süleyman Kartalları yanına çağırdı.Hüdhüd kuşunu bulmalarını ve derhal getirmelerini,gelmediği veya geciktiği takdirde başını koparacağını kendisine bildirmelerini emretti.
Hüdhüd kuşu malum Allah’ın Muhteşem yaratma sanatına en güzel örneklerden biriydi.O Gökyüzünde nazikçe süzülür ve toprağın altında nerelerde su olduğunu keşfedebilirdi….
devamı sonra…

3 thoughts on “Hz. Süleyman ve Hüdhüd’ün farklı bir hikayesi

  1. Bu site çok güzel hazırlanmış,ama o Bephometle ilgili hadisin uydurma olabileceğini yazdınız,o uydurma değil,zira tarifler hem bire bir örtüşüyor,hemde onu alenen bende gördüm…Aynı çizildiği gibi,ama ben üst kısmını erkek gövdesi şeklinde gördüm..Bu hüdhüd kuşunuda araştırmacı yazar,Ahmet Serhat tan şöyle anlatıyor,onun hüd hüd isminin sayısal değerine bakınca 5757 çıkıyor,bu da onun gerçek kuş olmadığını,yakıtı kendinden,sessis,uçabilen casus uçak olduğu,içinde sesli gelişmiş bilgisayar sistemi olduğu,Peygamberin bu bilgisayar sistemiyle konuştuğu,ve bunun çok küçük,pencereden rahatlıkla girebilen ve kamuflaj özelliği olan,günümüz casus uçaklarından çok daha gelişmiş olduğunu söylüyor..en doğrusunu ALLAH bilir…

Bir Cevap Yazın